Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > O projekcie > Fabryka braci Briggsów w Markach – kolejne szkolenie w ramach programu „Wzorcowa Rewitalizacja”.

Fabryka braci Briggsów w Markach – kolejne szkolenie w ramach programu „Wzorcowa Rewitalizacja”.

18 maja 2022
Wpis należy do kategorii:

W ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wzorcowa Rewitalizacja” 24 kwietnia 2022 roku w siedzibie Urzędu Gminy Marki odbyło się szkolenie dla pracowników urzędu oraz miejskich jednostek, które będą brały udział w procesie rewitalizacji.

Szkolenie poprowadziła Maria Badeńska-Stapp – Koordynatorka Centrum Kompetencji NID ds. rewitalizacji dla województwa mazowieckiego i województwa opolskiego. Jego tematyka dotyczyła uwarunkowań prawnych procesu rewitalizacji, a zwłaszcza podstawowych pojęć związanych z ochroną zabytków. Uczestnicy dowiedzieli się, jak w praktyce wykorzystywać znajomość przepisów, np. podczas uzyskiwania odpowiednich pozwoleń konserwatorskich. Wszystko po to, by zaplanować kolejne kroki niezbędne do przygotowania przez gminę konkursu architektonicznego.

Konkurs architektoniczny przewidziany w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Marki dotyczyć ma zdegradowanych obszarów po byłej fabryce braci Briggsów, gdzie znajdują się poprzemysłowe zabudowania i pałac właścicieli. Obecnie obszar jest zaniedbany i negatywnie postrzegany przez mieszkańców miasta. W wyniku planowanych prac ten podobszar rewitalizacji ma zostać połączony z pobliskim parkiem i tworzyć nową, dostępną dla mieszkańców przestrzeń publiczną.

Szkolenie w Markach to kolejne spotkanie w ramach programu wsparcia Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Wzorcowa rewitalizacja, w którym biorą udział 24 gminy. Program realizowany jest ze środków Krajowego Programu Ochrony Zabytków i Opieki nad Zabytkami na lata 2019-2022.

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (4)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (10)
Powiązane Publikacje (2)

Wpisz czego szukasz