Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > O projekcie > Wzorcowa Rewitalizacja – detal architektoniczny – warsztaty i spacer miejski we Włocławku

Wzorcowa Rewitalizacja – detal architektoniczny – warsztaty i spacer miejski we Włocławku

26 października 2022
Wpis należy do kategorii:

Za nami dwa dni szkolenia, które zorganizował Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Miastem Włocławek w ramach programu Wzorcowa Rewitalizacja. Szkolenia dla przedstawicieli włocławskich instytucji kultury i administracji dotyczyły wykorzystania zabytkowego detalu architektonicznego w procesie rewitalizacji. Zajęcia prowadziła pani Maria Nowakowska z Łodzi (Detal w Mieście) – specjalistka od detalu architektonicznego.

Była to druga edycja warsztatów zamykająca (podsumowująca) dwuletni okres współpracy z Włocławkiem w zakresie wsparcia merytorycznego w procesach rewitalizacji. Dla obszaru objętego rewitalizacją Narodowy Instytut Dziedzictwa (Pracownia Terenowa w Toruniu) oraz Maria Nowakowska z Łodzi rozpoznali i opracowali wspólnie studium, które systematyzuje wiedzę o zasobie zabytkowego detalu zarówno na zewnątrz budynków jak i w ich wnętrzach. Szkolenie odbyło się 24 i 25 października.

Dzień wcześniej, w niedzielę 23 października z tej specjalistycznej wiedzy podanej w przystępny sposób mogli skorzystać także mieszkańcy miasta oraz pasjonaci, turyści i wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy o zabytkach  w obszarze rewitalizacji we Włocławku. Organizatorzy przygotowali trzygodzinny spacer z oprowadzeniem po śródmieściu. Wzięło w nim udział ponad 40 osób.

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (1)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (1)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (11)
Powiązane Publikacje (1)

Wpisz czego szukasz