Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > O projekcie > Szkolenie dla gminy Włocławek z wykorzystania potencjału detalu architektonicznego w procesach rewitalizacji

Szkolenie dla gminy Włocławek z wykorzystania potencjału detalu architektonicznego w procesach rewitalizacji

13 grudnia 2021
Wpis należy do kategorii:

W ramach projektu „Wzorcowa rewitalizacja” prowadzonego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w dniach 29-30.11.2021 r. odbyło się we Włocławku dwudniowe szkolenie z wykorzystania potencjału lokalnej architektury w procesach rewitalizacji, prowadzone przez Marię Nowakowską, działającą pod markami „Detal w mieście” i „Łódzki detal”.

Celem spotkania było przedstawienie uczestnikom tematyki zdobień architektonicznych jako plastycznego zasobu, który może być wykorzystany w budowaniu marki miejsca, animacji społecznej i w innych dziedzinach życia miasta. Skupiono się zarówno na architekturze sakralnej, jak i świeckiej, tej reprezentacyjnej i „codziennej”, nie budzącej – pozornie – większych emocji.

W czasie pierwszego dnia przybliżono uczestnikom architektoniczny potencjał Włocławka, a także zaprezentowano rozmaite praktyki wykorzystania detalu architektonicznego w polskich miastach. Odbył się również spacer po mieście, pozwalający dostrzec szczegóły, które w codziennym oglądzie przestrzeni mogą umykać uwadze odbiorców. W części warsztatowej wypracowano rozwiązania gotowe do wdrożenia w procesie rewitalizacji miasta.

W roku 2022 r. zostanie ukończona inwentaryzacja detali architektonicznych na terenie strefy rewitalizowanej, co pozwoli na uszczegółowienie zaplanowanych na przyszły rok działań. W załączeniu prezentujemy zdjęcia z detalowego spaceru po centrum Włocławka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Łukasz Daniewski Wydział Rewitalizacji Urząd Miasta Włocławek
Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (9)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz