Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > O projekcie > Centrum Kompetencji NID szkoli w Bolesławcu

Centrum Kompetencji NID szkoli w Bolesławcu

30 czerwca 2022
Wpis należy do kategorii:

W ramach działalności Centrum Kompetencji NID do spraw rewitalizacji i projektu „Wzorcowa rewitalizacja” zaproszone do współpracy gminy otrzymują od NID dodatkowe wsparcie m.in. w postaci szkoleń.

W gminie Bolesławiec, w woj. łódzkim, biorącej udział w projekcie, w dniu 27.06.2022 r. odbyło się szkolenie na temat wykorzystania potencjału dziedzictwa kulturowego w procesie rewitalizacji. Pięciogodzinne spotkanie, skierowane do radnych gminy, pracowników Urzędu gminy oraz przedstawicieli NGO z terenu gminy, miało formę wykładów i warsztatu. Przeprowadziła je dr Paulina Legutko-Kobus ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ciekawe, konkretne i bardzo inspirujące – tak mówili o wykładach uczestnicy. Natomiast wyniki warsztatów okazały się dla gminy podwójnym zyskiem. Po pierwsze – ujawniły ogromny potencjał jaki tkwi w dziedzictwie kulturowym gminy, zarówno tym materialnym (m.in. ruiny zamku w pięknym zakolu rzeki Prosny, wapiennik, młyny nad Prosną) ale również niematerialnym (m.in. lepienie lokalnych pierogów, Bractwo Prasalskie, tradycje związane z OSP). Jednocześnie dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, podczas warsztatów udało się wypracować wnioski, które mogą stać się dla gminy podstawą sporządzenia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami i stanowić dobrą podstawę Gminnego Programu Rewitalizacji.

 

Agnieszka Lorenc-Karczewska

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (2)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (13)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz