Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > O projekcie > Spotkanie z przedstawicielami gminy Końskie

Spotkanie z przedstawicielami gminy Końskie

7 lutego 2022
Wpis należy do kategorii:

22 listopada 2021 roku odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami gminy Końskie (woj. świętokrzyskie), wybranej do współpracy w ramach Zadania 1.1.3  pn. Merytoryczne wsparcie procesu planowania i rewitalizacji w gminach. Zadanie to realizuje program wsparcia eksperckiego dla gmin tworzących lub aktualizujących gminne programy rewitalizacji poprzez wspólne przeprowadzenie procesu identyfikacji dziedzictwa, szacowanie jego wartości i wskazania właściwych sposobów jego ujęcia, ochrony i zagospodarowania w procesach rewitalizacyjnych, pn. „Wzorcowa rewitalizacja”

NID na tym spotkaniu reprezentowali Anna Kozioł i Maria Badeńska-Stapp oraz Grzegorz Młynarczyk. Po spotkaniu w UG z Panią Anną Batorowską oraz Burmistrzem Krzysztofem Obratyńskim przedstawiciele gminy oraz NID-u odwiedzili pobliską Sielpię Wielką – najważniejszego miejsca w realizacji programu w gminie Końskie.

 

Obecnie nieczynne ze względu na zły stan techniczny muzeum jest niezwykle cennym świadectwem rozwoju przemysłu na tym terenie.  W trakcie wizyty dyskutowano o możliwościach stworzenia w muzeum centrum aktywności lokalnej, które animowałoby procesy rewitalizacyjne na tym obszarze.

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (3)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (12)
Powiązane Publikacje (1)

Wpisz czego szukasz