Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > O projekcie > Kędzierzyn-Koźle: spotkanie gmin z województwa opolskiego

Kędzierzyn-Koźle: spotkanie gmin z województwa opolskiego

1 lipca 2022
Wpis należy do kategorii:

14 czerwca Kędzierzyn Koźle wraz ze swoim opiekunem w projekcie Narodowego Instytutu dziedzictwa „Wzorcowa Rewitalizacja”, Marią Badeńską- Stapp, gościło  przedstawicieli gmin z województwa opolskiego.

Tematem spotkania było „Dziedzictwo kulturowe w rewitalizacji”. W Muzeum Ziemi Kozielskiej, utworzonym w ramach procesu wyprowadzania obszaru starego Koźla ze stanu kryzysowego, ekspert Narodowego Instytutu Dziedzictwa przeprowadził wykład dotyczący roli dziedzictwa materialnego i niematerialna w rewitalizacji oraz warsztaty przygotowujące samorządowców do budowania przedsięwzięć rewitalizacyjnych wykorzystujących potencjał zabytków.

Po części teoretycznej odbyliśmy spacery studyjne na osiedlu Blachownia, w Muzeum Śląskiej Bitwy o Paliwo „BLECHHAMER 1944” oraz w Porcie Koźle.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Regiony Rewitalizacji realizowanego w ramach umowy, podpisanej 19 grudnia 2019 r. pomiędzy Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej a Województwem Opolskim na realizację Zadania polegającego na wzmacnianiu zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych.

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (14)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz