Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > Gmina Rychtal – konsultacje społeczne

Gmina Rychtal – konsultacje społeczne

28 czerwca 2022
Wpis należy do kategorii:

W Gminie Rychtal (woj. wielkopolskie, pow. kępiński), biorącej udział w Programie wsparcia NID „Wzorcowa rewitalizacja”, do 25 czerwca trwały konsultacje społeczne projektu diagnozy służącej wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.

Pierwsze spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami, w trakcie którego mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami i celem prowadzenia procesu rewitalizacji oraz proponowanymi granicami obszarów odbyło się 11 czerwca. Na spotkaniu zaprezentowano również koncepcję przebudowy centrum miejscowości Rychtal obejmującą modernizację rynku wraz z otaczającymi go ulicami.

W spotkaniu z mieszkańcami udział wzięli: Adam Staszczyk – Wójt Gminy Rychtal, Katarzyna Kucharska – Sekretarz Gminy i Zastępca Wójta, Anna Dyszkant – Koordynator Centrum Kompetencji NID ds. rewitalizacji dla województwa wielkopolskiego i województwa zachodniopomorskiego – opiekun gminy w ramach Programu wsparcia NID „Wzorcowa rewitalizacja”.

W trakcie trwających 30 dni konsultacji społecznych odbyły się jeszcze dwa spotkania z mieszkańcami. 21 czerwca w Urzędzie Gminy w Rychtalu oraz 25 czerwca w ramach obchodów Dni Gminy Rychtal. Szczegółowe informacje na temat spotkań konsultacyjnych są dostępne na stronie www.rychtal.pl. Projekt diagnozy służącej wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji jest zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Rychtal.

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (1)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz