Przygotuj dokumentację i napisz wniosek

Wypełnianie wniosku o dofinansowanie zawsze należy rozpocząć od przeczytania instrukcji oraz dokumentacji konkursowej. W kwestiach niezrozumiałych warto zwrócić się po interpretację zapisów do pracowników Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich lub poszukać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania umieszonych na stronie internetowej.

Wnioski muszą być uzupełnione o załączniki, których rodzaj i liczba zależy od charakteru przedsięwzięcia oraz od wymogów obowiązujących w wybranym programie określonych w regulaminie naboru. Niektóre dokumenty, które stanowią wymogi formalne, np. programy rewitalizacji, mogą być opracowywane przez inne podmioty. Dlatego bardzo ważne jest wcześniejsze zapoznanie się z wymogami wsparcia, tak aby możliwe było zwrócenie się np. do gminy o ujęcie projektu w ww. programie.

Na tym etapie warto zastanowić się również, czy projekt zrealizujemy sami, czy w partnerstwie. Partner projektu musi wnosić do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe. Realizacja wspólnego projektu, odbywa się na warunkach określonych w porozumieniu albo umowie o partnerstwie, którą należy dołączyć do wniosku lub dostarczyć na etapie podpisywania umowy (zależnie od zapisów regulaminów). Dokonanie wyboru partnera spoza sektora finansów publicznych musi odbywać się zgodnie z prawem zamówień publicznych, tzn. z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów. Cała procedura wyboru musi być również zgodna z art. 33 ust. 1 ustawy wdrożeniowej.

Pokaż całą ścieżkę
Dalej
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (0)
Powiązane Publikacje (0)