Zapraszamy do udziału w zaplanowanym na 9 grudnia 2024 roku seminarium pn. „Dziedzictwo kulturowe w procesie rewitalizacji”. Dobre praktyki i źródła finansowania ze środków regionalnych i europejskich, które poświęcone będzie roli dziedzictwa kulturowego w procesie rewitalizacji oraz źródłom finansowania zadań związanych z ochroną zabytków ze środków regionalnych i europejskich.
Celem seminarium będzie pokazanie, jak można skutecznie włączać dziedzictwo kulturowe w przygotowanie i prowadzenie procesu rewitalizacji, jak ważne jest prawidłowe rozpoznanie zasobu dziedzictwa materialnego i niematerialnego, z jakich materiałów, źródeł i dokumentów należy korzystać na kolejnych etapach programowania procesu, a także – jakie są podstawy prawne ochrony zabytków oraz procedury administracyjne z tym związane. Zaprezentowane zostaną przykłady przedsięwzięć rewitalizacyjnych przeprowadzonych i planowanych z wykorzystaniem dziedzictwa kulturowego oraz możliwości ich finansowania.
Spotkanie odbędzie się w dniu 9 grudnia 2024 roku o godz. 10.00 w sali nr 510 (V piętro) przy ul. Dobrzyńskiej 21/23 we Wrocławiu.
Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie (maksymalnie trzech przedstawicieli z danej instytucji) w terminie do 29 listopada 2024 roku. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Link do formularza rejestracyjnego online: https://forms.gle/xYqk53L7LHdEpB296.
Zachęcamy do zapoznania się z programem seminarium.
Seminarium organizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu pn. „Dolnośląska OdNowa. Regiony Rewitalizacji” będącego częścią zadania Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej pn. „Regiony Rewitalizacji Edycja 3.0”, finansowanego w ramach programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich 2021-2027.
Udział ekspertów Narodowego Instytutu Dziedzictwa wynika z realizacji zadania 5.2 Projektu „Centra Kompetencji ds. Rewitalizacji w Narodowym Instytucie Dziedzictwa”, dofinansowanego ze środków Programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich na lata 2021-2027.
Więcej informacji o seminarium: <tutaj>
Opracowanie: Bogna Oszczanowska, główny specjalista, koordynator Centrum Kompetencji ds. Rewitalizacji w Narodowym Instytucie Dziedzictwa dla województwa dolnośląskiego i lubuskiego.
#FunduszeUE #WsparcieJST #RewitalizacjaCentraKompetencjiNID #RegionyRewitalizacji