Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > Materiały > Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 7 – Robert Szymala

Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 7 – Robert Szymala

5 lutego 2021
Wpis należy do kategorii:

W 2020 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił projekt wsparcia  gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacji uwzględniających dziedzictwo kulturowe jako istotny zasób służący przezwyciężaniu problemów społecznych i infrastrukturalnych.

W ramach serii 8 wypowiedzi ekspertów, przedstawiamy kolejną wypowiedź praktyka rewitalizacji  na temat miejsca dziedzictwa kulturowego w procesach rewitalizacji. Robert Szymala opowiada o Wałbrzychu, w szczególności dzielnicy Nowe Miasto, oraz tym, jak tam rewitalizacja udanie splotła się ze skuteczną ochroną dziedzictwa.

Przeczytaj tekst ,,Uwarunkowania kulturowe w procesie rewitalizacji na przykładzie Nowego Miasta w Wałbrzychu,, – R. Szymala

 

Robert Szymala – Urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W latach 1997-2004 projektant w Biurze Rozwoju Wrocławia. Były współpracownik Katedry Urbanistyki PWr, Biura Badawczo-Projektowego „Inter-Arch” i innych dolnośląskich biur projektowych. Od 2004 r. w UM w Wałbrzychu. Obecnie Urbanista Miejski, z-ca kierownika Biura Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego. Członek Miejskich Komisji Urbanistycznych. Współautor i konsultant szeregu opracowań planistycznych dla obszarów objętych ochroną konserwatorską (w tym m.in. Ostrowa Tumskiego, Rynku i Placu Solnego we Wrocławiu).

Zapoznaj się z wypowiedziami innych praktyków rewitalizacji!

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (0)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz