Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > Materiały > Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 4 – Bartosz Poniatowski

Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 4 – Bartosz Poniatowski

30 grudnia 2020
Wpis należy do kategorii:

W 2020 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił projekt wsparcia  gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacji uwzględniających dziedzictwo kulturowe jako istotny zasób służący przezwyciężaniu problemów społecznych i infrastrukturalnych.

 

W ramach serii  wypowiedzi ekspertów, przedstawiamy kolejną wypowiedź praktyka rewitalizacji  na temat miejsca dziedzictwa kulturowego w procesach rewitalizacji. Bartosz Poniatowski przedstawia spojrzenie na to zagadnienie z perspektywy urbanisty, który miał okazję zajmować się cennymi kulturowo dzielnicami miast większych (Łódź) oraz wielu mniejszych (m.in. Nysa, Cieszyn, Ostróda).

Bartosz Poniatowski – Urbanista, od 2019 r. przedsiębiorca w “Projekt: Miasto”. Ekspert w zakresie uchwał krajobrazowych. W 2011 roku obronił pracę magisterską pt. “Próba ratowania Świata na przykładzie Łodzi”, nagrodzoną wyróżnieniem TUP na poziomie ogólnopolskim. Były pracownik Urzędu Miasta Łodzi w Biurze Architekta Miasta, gdzie współtworzył Strategię Przestrzennego Rozwoju Łodzi 2020+, Program Atrakcyjne Przestrzenie Miejskie oraz założenia rewitalizacji obszarowej Łodzi. Równolegle z pracą, obronił licencjat na Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ, ukończył studia podyplomowe Ilustracja i Komiks na ASP w Łodzi.

Zapoznaj się z wypowiedziami innych praktyków rewitalizacji!

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (0)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz