Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Rewitalizacja > Materiały > Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 2 – Marcin Skrzypek

Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 2 – Marcin Skrzypek

9 lutego 2021
Wpis należy do kategorii:

W 2020 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił projekt wsparcia  gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacji uwzględniających dziedzictwo kulturowe jako istotny zasób służący przezwyciężaniu problemów społecznych i infrastrukturalnych.

W ramach serii 8 wypowiedzi ekspertów, przedstawiamy kolejną wypowiedź praktyka rewitalizacji  na temat miejsca dziedzictwa kulturowego w rewitalizacji. Marcin Skrzypek opowiada o „przywracaniu do życia” Starego Miasta i Żmigrodu w Lublinie, niełatwych i rozciągniętych w czasie procesach, w których kluczową rolę odgrywały instytucje kultury.

Przeczytaj tekst ,,Rewitalizacja przez opowiadanie na przykładzie Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie” M. Skrzypek

Marcin Skrzypek – Anglista, członek folkowego zespołu Orkiestra św. Mikołaja, w którym od 1992 roku twórczo ożywia tradycję ludową. Od 1998 roku pracownik Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie m.in od 2006 roku prowadzi Forum Kultury Przestrzeni, które animuje publiczną debatę o jakości zagospodarowania przestrzeni publicznych. Współautor aplikacji Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz Strategii Rozwoju Lublina 2020. Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego.

Zapoznaj się z wypowiedziami innych praktyków rewitalizacji!

 

Print Friendly, PDF & Email
Czy artykuł był pomocny?
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (0)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz