W 2020 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił projekt wsparcia gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacji uwzględniających dziedzictwo kulturowe jako istotny zasób służący przezwyciężaniu problemów społecznych i infrastrukturalnych.
W ramach serii wypowiedzi ekspertów, przedstawiamy kolejną wypowiedź praktyka rewitalizacji na temat miejsca dziedzictwa kulturowego w procesach rewitalizacji. Monika Sasin opowiada o drodze od początku procesu rewitalizacji w Malborku do pierwszych jego efektów.
Monika Sasin – Kierownik projektów rozwojowych od momentu wdrożenia pierwszych funduszy przedakcesyjnych. Pasjonuje się rozwojem miast, szczególnie w odniesieniu do zagadnień rewitalizacyjnych oraz planowania strategicznego. Ukończyła studia administracyjno-menedżerskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami na Uniwersytecie Gdańskim i ewaluacji projektów na Uniwersytecie Warszawskim. Certyfikowany menedżer projektów P2F. Obecnie pracuje na stanowisku naczelnika Wydziału Projektów Rozwojowych w Urzędzie Miasta Malborka.
Zapoznaj się z wypowiedziami innych praktyków rewitalizacji!