Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Episode > > Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, sezon 2, odc. 7 – dr Alina Muzioł-Węcławowicz

Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, sezon 2, odc. 7 – dr Alina Muzioł-Węcławowicz

8 lutego 2022

„Nie ma rewitalizacji bez mieszkalnictwa” – w kolejnej rozmowie Alina Muzioł-Wecławowicz tłumaczy i rozwija hasło, które przed laty sformułowała. Przywracanie świetności zabytkowym budynkom natrafia na najdotkliwsze trudności (finansowe, formalne, techniczne) zwykle wtedy, gdy chodzi o  zabudowę mieszkaniową. Postulat zajęcia się w ramach rewitalizacji na poważnie mieszkalnictwem jest więc kluczowy nie tylko ze względów społecznych, ale i z racji ochrony dziedzictwa kulturowego.

dr Alina Muzioł-Węcławowicz

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, doktor nauk geograficznych. Specjalizuje się w zagadnieniach gospodarki i polityki mieszkaniowej, w szczególności społecznego sektora mieszkaniowego oraz rewitalizacji i rozwoju lokalnego. Pracowała min. w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, BGK, na Politechnice Warszawskiej. Jest autorką wielu prac naukowych i ekspertyz z zakresu mieszkalnictwa i rewitalizacji. Popularyzuje rewitalizację, społeczne mieszkalnictwo czynszowe i aktywną rolę samorządów miejskich w polityce mieszkaniowej. Pochodzi z Mąkowarska na Pomorzu, od wielu lat mieszka w Warszawie.

 

Cały drugi sezon podcastu znajdziecie tutaj.

Print Friendly, PDF & Email
Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków.
Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, sezon 2, odc. 7 - dr Alina Muzioł-Węcławowicz
Loading
/
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (0)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz