Wpisz czego szukasz

Wybierz kategorie

Strona główna > Episode > > Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 4 – Bartosz Poniatowski

Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 4 – Bartosz Poniatowski

31 sierpnia 2021

W 2020 roku Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił projekt wsparcia gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacji uwzględniających dziedzictwo kulturowe jako istotny zasób służący przezwyciężaniu problemów społecznych i infrastrukturalnych.
W ramach serii wypowiedzi ekspertów, przedstawiamy kolejną wypowiedź praktyka rewitalizacji na temat miejsca dziedzictwa kulturowego w procesach rewitalizacji. Bartosz Poniatowski przedstawia spojrzenie na to zagadnienie z perspektywy urbanisty, który miał okazję zajmować się cennymi kulturowo dzielnicami miast większych (Łódź) oraz wielu mniejszych (m.in. Nysa, Cieszyn, Ostróda).
Bartosz Poniatowski – Urbanista, od 2019 r. przedsiębiorca w “Projekt: Miasto”. Ekspert w zakresie uchwał krajobrazowych. W 2011 roku obronił pracę magisterską pt. “Próba ratowania Świata na przykładzie Łodzi”, nagrodzoną wyróżnieniem TUP na poziomie ogólnopolskim. Były pracownik Urzędu Miasta Łodzi w Biurze Architekta Miasta, gdzie współtworzył Strategię Przestrzennego Rozwoju Łodzi 2020+, Program Atrakcyjne Przestrzenie Miejskie oraz założenia rewitalizacji obszarowej Łodzi. Równolegle z pracą, obronił licencjat na Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ, ukończył studia podyplomowe Ilustracja i Komiks na ASP w Łodzi.

Print Friendly, PDF & Email
Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków.
Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków.
Dziedzictwo w rewitalizacji – wypowiedzi praktyków, odc. 4 – Bartosz Poniatowski
Loading
/
Powiązane Baza Wiedzy (0)
Powiązane Ścieżki działania (0)
Powiązane Dobre Praktyki (0)
Powiązane Narzędzia (0)
Powiązane Akty Prawne (0)
Powiązane Rewitalizacja (0)
Powiązane Publikacje (0)

Wpisz czego szukasz