Złóż wniosek o dofinansowanie i podpisz umowę

Przewiń w dół
Opublikowano:

Złóż wniosek o dofinansowanie i podpisz umowę

Złożenie wniosku o dofinansowanie w PRO odbywa się drogą elektroniczną, co wymaga wcześniejszej rejestracji. W tym celu konieczne jest zalogowanie się do Lokalnego Systemu Informatycznego[1], poprzez założenie odpowiedniego konta, za pomocą którego można m.in. wypełnić i złożyć wniosek o dofinansowanie. Wniosek należy wypełnić zgodnie z instrukcją formularza wniosku.

Proces wypełnienia wniosku nie jest trudny, lecz wymaga czasu, dlatego zachęcamy do wcześniejszego rozpoczęcia procedury, aby zdążyć przed upływem terminu. Przed ostatecznym wysłaniem wniosku warto ponownie sprawdzić, czy są wypełnione wszystkie rubryki oraz czy bezbłędnie wpisano dane kontaktowe.

Należy pamiętać, że w przypadku nieprzyznania środków od decyzji można się odwołać do IZ RPO, a w dalszej kolejności do sądu administracyjnego.

Procedura podpisania umowy o dofinansowanie rozpoczyna się w momencie otrzymania oficjalnego pisma z IZ RPO, potwierdzającego przyznanie wsparcia na realizację projektu.

Wnioskodawca otrzymuje również od IZ informacje na temat dodatkowych dokumentów, które musi dostarczyć oraz formalności, które musi wypełnić w związku z planowanym zawarciem umowy o dofinansowanie. W umowie o dofinansowanie zawarte są prawa i obowiązki beneficjenta oraz IZ[2].

 

[1] Przykładowy system RPO WM 2014–2020 dostępny pod adresem: https://mewa2.mazowia.eu/#/, RPO WW 2014–2020 dostępny pod adresem: https://lsi.wielkopolskie.pl/. (dostęp: 13.02.2018)

[2] Przykładowe wzory dokumentów wymaganych w województwie łódzkim: http://www.rpo.lodzkie.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-wzory-dokumentow. (dostęp: 13.02.2018).

Czy artykuł był pomocny?